Mustafa BOŞDURMAZ
Köşe Yazarı
Mustafa BOŞDURMAZ
 

ELİN ADAMI KENDİNE GELİNCE ÖNCE VATAN BİZE GELİNCE ÖNCE DEMOKRASİ

ggg Geçmişte de yazıp söylemiştim: Konu Türk Milleti,Türk Devleti olunca,Anadolu’da milattan önce yaşamış bilmem ne uygarlığını,bugün yaşayan bilmem ne halkıyla birleştirip Türk Devletine muhalif devlet yaratma çabasına giriyorlar. Konu kendilerine gelince,hemen kendi devletlerinin birlik ve bütünlüğünden bahsediyorlar. Şöyle bir tarihe bakıyoruz: ABD başta olmak üzere Avrupa devletlerinin İspanya,İtalya,Fransa,Almanya,Belçika gibi ülkelerde ayrılıkça milliyetçi gruplar nedense hiç göz önüne gelmiyor.Mesela ABD’nin Teksas eyaletindeki bağımsızlıkların oranı %50 civarında ama ne hikmetse kimse bunu konuşmuyor. Almanya’nın Bavyera Eyaleti yine aynı. Yine Britanya (İngiltere) ne hikmetse İskoçya’da,İrlanda’da yapılan bağımsızlık referandumları kıl payı bağımsızlık istemeyenlerin lehine biter.Böylelikle üzerinde güneş batmayan imparatorluk Britanya gücünü.kraliçe de tahtını koruyor. Avrupa’nın başkenti gibi pazarlanan Belçika ve başkenti Brüksel, televizyonlarda sık sık Avrupa devletlerinin yaptığı toplantılarla gündeme gelir. Ne hikmetse.Belçika’da ayrılık isteyen gruplar hiç gündeme gelmez. Türkiye’de ise hiç öyle olmaz.Başta PKK olmak üzere her türlü bölücü unsurlar yere göğe sığdırılmazlar. Finansları sağlanır,silah sağlanır,eğitim verilir. Türk Milletine yaptıkları her türlü zulüm unutulur.Avrupa ve Amerika bize karşı “yavuz hırsız ev sahibini bastırır “misalinde gibidir.Yıllarca susan yöneticilerimizin son yıllarda Avrupa ve Amerika’nın gerçeklerini yüzlerine vurması,Türk Devleti için bence önemli bir gelişmedir. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Fransız parlamenterin yüzüne karşı Cezayir’de ve Afrika’da yaptıkları soykırımı söylemesi Türk Milleti için unutulmayacak bir olaydır. Toparlarsak,Avrupa ve ABD bizim üzerimize saldırarak,bizim kendimize gelmemizi engelliyor. Son günlerde Dışişlerindeki politikamızın çok doğru olduğu söylenemez.Biz hakkımız olan Musul-Kerkük,Batı Trakya Selanik Doğu Akdeniz’i sınırlarımıza katıp hakkımızı almamız gerektiğini sadece bı günkü nesillere değil yarının nesillerinede öğretmemiz gerekir Bir şey daha öğretmeliyiz Türk milleti 83 milyon nüfusuyla doğusuyla batısıyla bir bütündür ve kardeştir . ABD 250 yılda millet olduğu yerde 1000 yıldır birlikte olup kız alıp kız veren insanlar nasıl kardeş olamıyor ? Bu ancak asılların düşmanı Haçlıların bize yaptığı oyundan başka bişey değildir . Bunlara şirinlik yaparak hiç bir şey kazanamayız
Ekleme Tarihi: 30 Mart 2021 - Salı

ELİN ADAMI KENDİNE GELİNCE ÖNCE VATAN BİZE GELİNCE ÖNCE DEMOKRASİ

Geçmişte de yazıp söylemiştim: Konu Türk Milleti,Türk Devleti olunca,Anadolu’da milattan önce yaşamış bilmem ne uygarlığını,bugün yaşayan bilmem ne halkıyla birleştirip Türk Devletine muhalif devlet yaratma çabasına giriyorlar. Konu kendilerine gelince,hemen kendi devletlerinin birlik ve bütünlüğünden bahsediyorlar. Şöyle bir tarihe bakıyoruz:

ABD başta olmak üzere Avrupa devletlerinin İspanya,İtalya,Fransa,Almanya,Belçika gibi ülkelerde ayrılıkça milliyetçi gruplar nedense hiç göz önüne gelmiyor.Mesela ABD’nin Teksas eyaletindeki bağımsızlıkların oranı %50 civarında ama ne hikmetse kimse bunu konuşmuyor.

Almanya’nın Bavyera Eyaleti yine aynı. Yine Britanya (İngiltere) ne hikmetse İskoçya’da,İrlanda’da yapılan bağımsızlık referandumları kıl payı bağımsızlık istemeyenlerin lehine biter.Böylelikle üzerinde güneş batmayan imparatorluk Britanya gücünü.kraliçe de tahtını koruyor. Avrupa’nın başkenti gibi pazarlanan Belçika ve başkenti Brüksel, televizyonlarda sık sık Avrupa devletlerinin yaptığı toplantılarla gündeme gelir. Ne hikmetse.Belçika’da ayrılık isteyen gruplar hiç gündeme gelmez. Türkiye’de ise hiç öyle olmaz.Başta PKK olmak üzere her türlü bölücü unsurlar yere göğe sığdırılmazlar. Finansları sağlanır,silah sağlanır,eğitim verilir.

Türk Milletine yaptıkları her türlü zulüm unutulur.Avrupa ve Amerika bize karşı “yavuz hırsız ev sahibini bastırır “misalinde gibidir.Yıllarca susan yöneticilerimizin son yıllarda Avrupa ve Amerika’nın gerçeklerini yüzlerine vurması,Türk Devleti için bence önemli bir gelişmedir. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Fransız parlamenterin yüzüne karşı Cezayir’de ve Afrika’da yaptıkları soykırımı söylemesi Türk Milleti için unutulmayacak bir olaydır. Toparlarsak,Avrupa ve ABD bizim üzerimize saldırarak,bizim kendimize gelmemizi engelliyor.

Son günlerde Dışişlerindeki politikamızın çok doğru olduğu söylenemez.Biz hakkımız olan Musul-Kerkük,Batı Trakya Selanik Doğu Akdeniz’i sınırlarımıza katıp hakkımızı almamız gerektiğini sadece bı günkü nesillere değil yarının nesillerinede öğretmemiz gerekir Bir şey daha öğretmeliyiz Türk milleti 83 milyon nüfusuyla doğusuyla batısıyla bir bütündür ve kardeştir .

ABD 250 yılda millet olduğu yerde 1000 yıldır birlikte olup kız alıp kız veren insanlar nasıl kardeş olamıyor ? Bu ancak asılların düşmanı Haçlıların bize yaptığı oyundan başka bişey değildir . Bunlara şirinlik yaparak hiç bir şey kazanamayız

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.