Metin ÖZMEN
Köşe Yazarı
Metin ÖZMEN
 

İSYANIMIZ VURGUNCU DÜZENE

ggg Sanki çok fazla ücret verilmiş gibi hemen akabinde zamlar peş peşe geldi.Benzine,doğalgaza,bakkala,manava,kasaba derken marketler gece gündüz etiket değiştirmeye başladı.Vatandaş bir gün önce aldığı malın ertesi gün aynı fiyata alamadı.Akabinde yağcılar bir yağlama yaptı ki fiyatlar ikiye katlandı.Ete,süte,makarnaya ,salçaya yani A’dan Z’ye herkes zam sırasına girdi.Yapan yapana nasıl olsa denetim yok.Vatandaş kimin umurunda. Tuzu kuruların bu zamlar umurunda değil.Onlar Uludağ’da,Palandöken’de,Erciyes’te gününü gün edip paralarını kaydırıyorlar.Geride kalan emekli,asgari ücretlilerde marketçiyle pazarcıyla kavga ediyor.Ne zam yapanda vicdan var ne de denetim yapanlarda.Bunlar nasıl engellenemiyor anlam veremiyorum. Çiftçiden 1 liraya çıkan mal,marketlerde 5 lira.3 Liraya çıkan mal 10 liraya tezgahta.Ama bu anlayışa bir dur diyen yok.Ne iman kalmış ne vicdan.Bunun vebali önce ülkeyi yönetenlerde sonra belediyelerde.Hele ki bu kadar zabıtası olan belediyeler neden denetim yapmıyor.Yapıyor da biz mi görmüyoruz? Serbest piyasa denen illet şeyin ivedilikte kaldırılması gerekiyor. Çalışanların maaşları serbest piyasaya göre mi veriliyor.Onu yapın o zaman adalet var diyelim.Ama kim yapacak bunu? Pandemiden dolayı kapanan iş yerleri,işsiz kalan yüz binlerce kalan işçiyi düşünün. Bunlar aldıkları üç kuruş işsizlik parasıyla mı geçinecekler? Bu para ne alışverişe yeter,ne üste,ne aşa.Hani deriz ya ya devlet başa ya kuzgun leşe.Devletimiz buna acil çözüm getirsin.Bu konu her şeyden önemli.Bugünü yarına bırakmayın,insanları aldatmayın.Ticaret bakanlığı,belediye başkanları ellerini taşın altına koysunlar. Bu pahalılığa bir çare bulsunlar.Bu kadar insanın ahı,inanın indirir şahı. Bu böyle biline.Bakkal isyanda,pazarcı isyanda,alış veriş eden insanlar isyanda.Eve kapanan insanlar yeme içmeyle zaman geçiriyor.Bundan dolayı sinirleri tepe noktasında.Haksız kar edenlerini devletimiz açıklasın. Millette görsün ve bunlara gereken cezalar verilsin.Adalet mülkün temelidir diyor Hz. Ömer.Ancak adaletin olmadığı ülkelerde maalesef ezilen emekli,memur,işçi ve işsizler oluyor.Ülkemizde de adalet işlemiyor.Güçlülerin haklı olduğu bir sistemde yaşıyoruz.Bunun vebalini de yönetenler çekecek.Bu dünyada olmasa da ahrette iki elimiz yakalarında olacak. SELAM VE SAYGILARIMLA
Ekleme Tarihi: 17 Şubat 2021 - Çarşamba

İSYANIMIZ VURGUNCU DÜZENE

Sanki çok fazla ücret verilmiş gibi hemen akabinde zamlar peş peşe geldi.Benzine,doğalgaza,bakkala,manava,kasaba derken marketler gece gündüz etiket değiştirmeye başladı.Vatandaş bir gün önce aldığı malın ertesi gün aynı fiyata alamadı.Akabinde yağcılar bir yağlama yaptı ki fiyatlar ikiye katlandı.Ete,süte,makarnaya ,salçaya yani A’dan Z’ye herkes zam sırasına girdi.Yapan yapana nasıl olsa denetim yok.Vatandaş kimin umurunda.

Tuzu kuruların bu zamlar umurunda değil.Onlar Uludağ’da,Palandöken’de,Erciyes’te gününü gün edip paralarını kaydırıyorlar.Geride kalan emekli,asgari ücretlilerde marketçiyle pazarcıyla kavga ediyor.Ne zam yapanda vicdan var ne de denetim yapanlarda.Bunlar nasıl engellenemiyor anlam veremiyorum.

Çiftçiden 1 liraya çıkan mal,marketlerde 5 lira.3 Liraya çıkan mal 10 liraya tezgahta.Ama bu anlayışa bir dur diyen yok.Ne iman kalmış ne vicdan.Bunun vebali önce ülkeyi yönetenlerde sonra belediyelerde.Hele ki bu kadar zabıtası olan belediyeler neden denetim yapmıyor.Yapıyor da biz mi görmüyoruz?

Serbest piyasa denen illet şeyin ivedilikte kaldırılması gerekiyor. Çalışanların maaşları serbest piyasaya göre mi veriliyor.Onu yapın o zaman adalet var diyelim.Ama kim yapacak bunu? Pandemiden dolayı kapanan iş yerleri,işsiz kalan yüz binlerce kalan işçiyi düşünün. Bunlar aldıkları üç kuruş işsizlik parasıyla mı geçinecekler? Bu para ne alışverişe yeter,ne üste,ne aşa.Hani deriz ya ya devlet başa ya kuzgun leşe.Devletimiz buna acil çözüm getirsin.Bu konu her şeyden önemli.Bugünü yarına bırakmayın,insanları aldatmayın.Ticaret bakanlığı,belediye başkanları ellerini taşın altına koysunlar. Bu pahalılığa bir çare bulsunlar.Bu kadar insanın ahı,inanın indirir şahı.

Bu böyle biline.Bakkal isyanda,pazarcı isyanda,alış veriş eden insanlar isyanda.Eve kapanan insanlar yeme içmeyle zaman geçiriyor.Bundan dolayı sinirleri tepe noktasında.Haksız kar edenlerini devletimiz açıklasın. Millette görsün ve bunlara gereken cezalar verilsin.Adalet mülkün temelidir diyor Hz. Ömer.Ancak adaletin olmadığı ülkelerde maalesef ezilen emekli,memur,işçi ve işsizler oluyor.Ülkemizde de adalet işlemiyor.Güçlülerin haklı olduğu bir sistemde yaşıyoruz.Bunun vebalini de yönetenler çekecek.Bu dünyada olmasa da ahrette iki elimiz yakalarında olacak.

SELAM VE SAYGILARIMLA

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.