Metin ÖZMEN
Köşe Yazarı
Metin ÖZMEN
 

NE NOEL NE YENİ YIL BİZE AİT DEĞİL

ggg Asırlardır kültür emperyalizmi ile sinsice yürütülen ve Hıristiyan geleneği olan yılbaşı yutturması ile kutlanan yeni yıl Müslüman olarak bizleri derinden üzmektedir. Çünkü christmas ve yılbaşı bizim adet ve geleneklerimizde yoktur.1940 yıllarından itibaren yeni yıla giriyoruz altında maalesef ülkemizde de kutlamalar yapılıyor.Oysa ki Müslümanlar olarak bizler,kendimizi inzivaya çekip bu geçen bir yılda neler yaşadım yaptıklarımda iyi veya kötü vicdanen rahat mıyım?Kimlere zarar verdim? Kimlere iyilik ettim? Ülkeme faydalı oldum mu? diye sorgulamamız lazım. Ve ellerimizi semaya açarak;Yarabbi! Bu gelecek yılda ömrümüzü hayırlı eyle.Sağlıklı huzurlu bir yaşam nasip et.İşlerimize rast getir.Rızkımızı helalinden nasip et.Devletimize Milletimize huzur ve saadet ver.Ailemizi ana babamızı iki cihanda da aziz eyle.Diye dua etmeliyiz.Her zaman olduğu gibi bu gece de özellikle yapılan alkol,uyuşturucu, kumar gibi eğlenceler kesin olarak haramdır.Be biz Müslümanlar olarak Allah’ın yasaklamış olduğu haramlardan özellikle kaçmalıyız.Birde çocuklarımıza Noel baba denilen ne olduğu belirsiz bir papazı bir figür olarak da tanıtmak evlerimizi çam süsü yaparak bu yanlışa düşmemeliyiz. Ayrıca bu papazı ticarethane önlerinde Noel baba kostümüyle ve adıyla reklam yapmakta Müslüman’ım diyen hiç kimseye yakışmaz. Her millet kendi kültürüyle yaşar.Bizler zil zurna olup gün kutlayan değiliz.Bizler dansöz adıyla çırılçıplak kadın oynatan bir millet değiliz.Kumar masalarında sabahlayıp çoluk çocuğumuzun rızkıyla harama bulaştıranda değiliz.Yani yılbaşı ve Noel olarak kutlanan günün İslam kültüründe yeri yoktur.Kavga ,şamata, taciz,ağaç katliamı,çam devirmek,Müslüman’ım diyen kimseye yakışmaz.Bırakın batı kendi pisliğinde boğulsun. Bu pandemi döneminde hepimiz sevdiklerimizi kaybettik.Hastaneler doldu taşıyor.Bizlerin yapması gereken rabbimize yönelip ölülülerimize rahmet,hastalarımıza acil şifalar dilemektir.Günahlarımıza tövbe etmektir.Hastalığın yanında insanlık susuzluk çekiyor. Bunları görüp de hala yılbaşını eğlence ve oyun sanıp kutlayanlara acımak lazım.Alınan piyango biletlerine alkole,oynanan kumarlara tövbe edelim.Rabbimizden dünya ve ahret saadeti isteyelim. Batı dünkü kölemiz bizden öç almadadır. Silahı bazen para ekmek,bazen ise modadır. Batıya verdiğimiz boyanın parasını, Bir hesaplayın sarar kaç Müslüman’ın yarasını? Yılbaşı Noel diye reklamlar yapılırken, İçki,kumar masalarda kafalar satılırken, Yok oluşa kalamaz Müslümanlar seyirci. Ne derlerse desinler ister yobaz ister gerici. SELAM VE SAYGILARIMLA
Ekleme Tarihi: 29 Aralık 2020 - Salı

NE NOEL NE YENİ YIL BİZE AİT DEĞİL

Asırlardır kültür emperyalizmi ile sinsice yürütülen ve Hıristiyan geleneği olan yılbaşı yutturması ile kutlanan yeni yıl Müslüman olarak bizleri derinden üzmektedir. Çünkü christmas ve yılbaşı bizim adet ve geleneklerimizde yoktur.1940 yıllarından itibaren yeni yıla giriyoruz altında maalesef ülkemizde de kutlamalar yapılıyor.Oysa ki Müslümanlar olarak bizler,kendimizi inzivaya çekip bu geçen bir yılda neler yaşadım yaptıklarımda iyi veya kötü vicdanen rahat mıyım?Kimlere zarar verdim? Kimlere iyilik ettim? Ülkeme faydalı oldum mu? diye sorgulamamız lazım.

Ve ellerimizi semaya açarak;Yarabbi! Bu gelecek yılda ömrümüzü hayırlı eyle.Sağlıklı huzurlu bir yaşam nasip et.İşlerimize rast getir.Rızkımızı helalinden nasip et.Devletimize Milletimize huzur ve saadet ver.Ailemizi ana babamızı iki cihanda da aziz eyle.Diye dua etmeliyiz.Her zaman olduğu gibi bu gece de özellikle yapılan alkol,uyuşturucu, kumar gibi eğlenceler kesin olarak haramdır.Be biz Müslümanlar olarak Allah’ın yasaklamış olduğu haramlardan özellikle kaçmalıyız.Birde çocuklarımıza Noel baba denilen ne olduğu belirsiz bir papazı bir figür olarak da tanıtmak evlerimizi çam süsü yaparak bu yanlışa düşmemeliyiz.

Ayrıca bu papazı ticarethane önlerinde Noel baba kostümüyle ve adıyla reklam yapmakta Müslüman’ım diyen hiç kimseye yakışmaz. Her millet kendi kültürüyle yaşar.Bizler zil zurna olup gün kutlayan değiliz.Bizler dansöz adıyla çırılçıplak kadın oynatan bir millet değiliz.Kumar masalarında sabahlayıp çoluk çocuğumuzun rızkıyla harama bulaştıranda değiliz.Yani yılbaşı ve Noel olarak kutlanan günün İslam kültüründe yeri yoktur.Kavga ,şamata, taciz,ağaç katliamı,çam devirmek,Müslüman’ım diyen kimseye yakışmaz.Bırakın batı kendi pisliğinde boğulsun.

Bu pandemi döneminde hepimiz sevdiklerimizi kaybettik.Hastaneler doldu taşıyor.Bizlerin yapması gereken rabbimize yönelip ölülülerimize rahmet,hastalarımıza acil şifalar dilemektir.Günahlarımıza tövbe etmektir.Hastalığın yanında insanlık susuzluk çekiyor. Bunları görüp de hala yılbaşını eğlence ve oyun sanıp kutlayanlara acımak lazım.Alınan piyango biletlerine alkole,oynanan kumarlara tövbe edelim.Rabbimizden dünya ve ahret saadeti isteyelim. Batı dünkü kölemiz bizden öç almadadır. Silahı bazen para ekmek,bazen ise modadır. Batıya verdiğimiz boyanın parasını, Bir hesaplayın sarar kaç Müslüman’ın yarasını? Yılbaşı Noel diye reklamlar yapılırken, İçki,kumar masalarda kafalar satılırken, Yok oluşa kalamaz Müslümanlar seyirci. Ne derlerse desinler ister yobaz ister gerici.

SELAM VE SAYGILARIMLA

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.