Yazı Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 23:02 Bu yazı 508 kez okundu
 
REİS VE GÖKÇEK MESELESİ (1. BÖLÜM)
Sadettin BAYRAM
 
 

Yıl 1994, aylardan 27 Mart Pazar günü. RP halk nezdinde yeni yeni taban genişletiyor. Olağanüstü çalış- malar neticesinde İstanbul’da Reis, Ankara’da Gökçek seçim sonuçlarının yıldızı durumundalar. Bu iki yıldızın bu yollarda beraber yürüyüşleri başlıyor. Yağmurlu, fırtınalı, engellerle dolu zorlu bir yürüyüştü bu yürüyüş. Her seçim kritik. Her seçim büyük gayret gerektiriyor. RP Milletvekili kazanma sancıları çektiği dönemlerde Ankara’da yüzümüzü güldüren Ö. F. E. İle Melih Gökçek yüz güldü- rüyor. Gerek Reis ve gerekse Gök- çek siyaset feleğinin çemberinden geçerek bu günlere geldiler. Siyasette zirvede iken bırakabilmek çok önemlidir ama şimdi öyle bir noktaya gelindi ki; dava artık içinde kendi çocuklarını yemeye baş- ladı. Buna belki de hücre yenilenmesi de diyebilir. Bu durum çok partili hayatımızda ilk defa gerçekleşen bir durumdur. Bu hal olağan üstü olduğundan belki de biraz şaşkınlık yaşıyorum. Büyük Reis’in bu günlere geliş serüvenlerini hepimiz biliyoruz. Muhtar bile olamaz dediler, devletin baş muhtarı oldu. Gökçek’e gelince 30 yıl sol ile geçen bir siyasi mücadele içinde oldu. Ömrü ideolojik davranan meslek odaları ile uğraşmakla ile geçti. Adaylığı sol adaylar için kâbus oldu. Kısa keselim; gezi de piyasada o vardı. 15 Temmuz da varlı- ğını yine htirdi. Gezi ve 15 Temmuz’un müzesini kurdu.Bütün bunların yanı sıra seçimle gelen seçimle gider düsturunu en çok biz istedik. Ortada suç varsa gereği yapılır. DOĞRUYA DOĞRU DEMEK BİRAZ KOLAY AMA EĞRİYE EĞRİ DEMEK BAZEN ÇOK ZOR, HATTA İMKÂNSIZ VE RİSKLİ, DOĞRU BİLDİĞİNİ YAZMAK GÜÇ OLUR, YAZARSAN DA SUÇ OLABİLİR. Günlerdir ortalığı gözlüyorum da kahroluyorum. Hakaretin ve kraldan fazla kralcılığın, taklacılığın bini bin para. İçte durum böyle iken etrafımızdaki ateş çemberi gittikçe daralıyor. Gücümüzü korumaya en çok muhtaç olduğumuz dönemdeyiz. Kuyumuzu kazanlara müttefik demek, asırların koyu düşmanlarıyla işbirliği yapmak zorunda kalıyoruz. Hatasız insan olmaz. Reis’in de Gökçek’inde hataları vardır. Bence hukuk devletinde gö- revden almanın prosedürü de belli. Düşmana koz veriliyor. Şimdi birileri sinsi sinsi el ovuşturuyor. Düşman sevindiriliyor, büyük yaralar alıyoruz. Kimse bana kızmasın, bende herkes kadar vatanseverim, lakin metodu yanlış buluyorum. Bir tek isteğim var, kazanan milletim ve ülkem olsun.

ONURLU BİR İSTİFA ( 2. Bölüm )

28 Mart 1994 de Ankara Büyükşehir Belediyesi koltu- ğuna oturan, hep gündem de olmayı başaran, bazen döner ikramları siyasete renk katan İbrahim Melih Gökçek 23 yıl 7 ay sonra topladığı Belediye Meclisinde istifasını verdi. Tabii ki bu istifa kolay bir istifa değil. 23 yıl dile kolay. Melih bey sıradan bir belediye başkanı değildi. Kendisini istifaya hazırlaması gerekiyordu. Yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak, belediye meclisi üyelerinin alkışlar ve gözyaşları arasında helalle- şerek veda etti. * Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan emrine uyarak görevi bırakıyorum. * Benim davamda nefse uymak yoktur, liderin emrine uymak vardır. * Bizden görünüp bizden olmayanlara fırsat verme Allah’ım. Sözleriyle tarihe not düştü. Birinci bölümdeki yazımı Face den paylaşmıştım, çok edepsiz insanlar tarafından küfürler gelmeye başlayınca, benim yüzümden küfür yememeleri için kaldırdım. Şimdi aynen yayımlıyorum. Kimse öküz altında buzağı aramasın. Fazla yoruma da gerek yok, bir gün hepimiz mizan terazisine çıkacağız. Büyük hesap gününe hazır değilsek yandık demektir. Büyük dağların dumanın büyük olduğu gibi, bü- yük adamların hesabı da elbette büyük olacaktır. Melih Bey başkanlığa veda etti, yerine kim gelirse gelsin başarılı olmak zorundadır. Ve herkes müstakbel başkana yardımcı olmak mecburiyetindedir. Şehirlerimiz Başkanların şehri değil hepimizin şehridir. Melih beye güle güle derken, müstakbel başkana başarılar diliyorum. 06 Kasım 2017 Pazartesi günü Başkentimizin yeni baş- kanı Doç.Dr. Mustafa Tuna oldu. Rabbimden kendisine hayırlı hizmetler bahşetmesini temenni ediyorum. Şimdi de Sincan Başkanını bekliyor. Sincan Belediye Meclisinde bu işin hakkını verebilecek birçok kardeşim var. Bekir Yıldız bana göre pek hevesli görünmüyor, fakat olabilir de. Mustafa Kurt’un ismi ön planda gözüküyor. Bu tertemiz delikanlı bu işi sadece 2019 a kadar değil, uzun vadede de götürebilecek bir kabiliyettedir. Hayırlısı kim ise o olsun. Bu arada siyaset kitabının sayfalarına murç ile taşa kazınmış yazı gibi yazılar yazıldı. Toplumu yönetme sanatının adı olan siyasette; hırs ve tamahın acemi siyasetçilere büyük zarar verdiğini görmenin de ızdırabını yaşadık. Yazımı gazeteye gönderdi- ğimde Sincan’ın Belediye Baş- kanı henüz belli değildi. Kim seçilirse seçilsin şimdiden ba- şarılar diliyorum. Nihayet gazetemiz baskıya girmeden sincan’ın Belediye Başkanı belli oldu Başkan Murat Ercan’ı tebrik eder hayırlı işlerinde başarılar dilerim. Hoşça kalınız.

 
Etiketler: REİS, VE, GÖKÇEK, MESELESİ, (1., BÖLÜM),
Yorumlar
Diğer Yazılar
BU HAFTA MİSAFİRİM VAR.
ANKARA VE HACI BAYRAM VELİ HAZRETLERİ
DÜNYANIN YAŞADIĞI FELAKETLER
ADALET DEDİKLERİ
ANA, BACI, EŞ, EVLAT, HALA, TEYZE VE BÜTÜN KADINLAR
RUHUN ŞAD OLSUN ULU KAKAN ABDULHAMİT HAN HAZRETLERİ
BİR ZAFER İÇYER GELDİ, GEÇTİ BU DÜNYA’DAN
MERHUM ZAFER İÇYER ANISINA RESTORASYON DESTANI – HACI BAYRAM
GÜNDEM
PAHALIIK CANIMIZI YAKAR OLDU
ONBAŞI HASAN'I İLK İLHAN BARDAKÇI YAZMIŞT
İTİLAF DEVLETLERİ NEDEN İSTANBUL'U BİZE GERİ VERDİLER
LANET OLSUN SANA ABD VE İSRAİL
YÜZ YILIN SOYKIRIMI
SANAL ÂLEM 3
CAN BOĞAZDAN ÇIKAR
KURULUŞ, KURTULUŞ VE DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK
EN DEĞERLİ ŞEHRİMİZ İSTANBUL ( ZULÜM 1453 DE BAŞLAMADI )
BENİ ŞEHİRDEN KAÇIRAN SEBEPLER BENİ ŞEHİRE ÇEKEN CAZİBELER
DEMOKRATİK HAKLARIMIZ
OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL
MÜSLÜMAN TÜRK DEVLETLERİNİ YIKMA PLANLARI
KÖYÜNE DÖN KARDEŞİM
ANKARA’NIN ABİSİ, AYHAN YILMAZ
SİYASET TOPLUMU YÖNETME SANATININ ADIDIR.
BİZİM KÖYÜN HALLERİ
BİZİM HASAN
TARİHTEN İBRET ALALIM
KELİN İLACI OLSA YAZIMA GELEN CEVAPLAR
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA
BÜYÜK KAYI BEY’İ GÜNDÜZ ALP’E VEFA ZİYARETİ
SİYASETİN İNCELİKLERİ
SÜPER DEVLET ELEŞTİRİSİ
FİL MEZARLIKLARI
SEÇİM DEĞİL KADER DEĞERLENDİRMESİ
HAZİN SON (OSMANLININ ÖLÜMÜ)
BAYRAMİLİĞİN SON HALKASI ( Mehmet Şemsettin Efendi )
GELECEK VE GENÇLİK
ATATÜRK İSTESEYDİ HİLAFET KALKMAZDI ALEM İSLAM BAŞSIZ KALMAZDI
TARİHTEN İBRET ALALIM
Sincan Belediyesi’nde kan tazelemesi oldu
BELEDİYE OTOBÜS YOLCULUKLARI
GELMEK Mİ, KALMAK MI ZOR?
KINAMA VE TEL’İN EYLEMLERİ
AHİLİK HUTBESİ İŞ VE TİCARET HAYATI
ANKARANIN TARİHİ BAĞLARI
BEDİUZZAMAN’IN YORGANI
AMERİKA
FETÖ KONUSUNDA BİR ÇİFT LAFIM VAR
SANAL ÂLEM VS
HAYALLERİM
TRUVA ATLARI!
MÜDERRİSLERİN ŞEYHİ VE HALİFELERİ
HACI BAYRAM’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
HACI BAYRAM-I VELİ VE HACI BAYRAM SEMTi
DOSTLUK ÜZERİNE
TAKLİTÇİ TOPLUMUZ
Çocukluğumdan bir gün
PADİŞAHA ŞİKÂYET EDİLEN VELİ
Tarihi mekanlarımıza karşı duyarsızlığımız
İNSAN HAYATI DEVLET HAYATI GİBİDİR
Ne zaman acı çekmedik ki
İHANETİN BOYUTLARI BÜYÜK..FAKAT…
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı