Yazı Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 12:35 Bu yazı 491 kez okundu
 
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
Metin ÇINAR
 
 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, önemli bir sağlık sınavından geçmektedir. Allah’tan acil şifa ve, hayırlı ömür dilerim. Ülkücü hareketin Lideri, MHP’nin asli lideri Merhum Alpaslan Türkeş’ten sonra MHP’nin başına kongrede seçilmiş ve bugüne kadar da partinin genel başkanlığını yapmış, önemli bir devlet adamıdır. Genel Başkanlığa seçildiği günden bugüne kadar, hareketi iktidar yapmasa da, her dönemin kilit partisi ve derin ismi olmasını başarabilmiş bir yöneticidir. Fazla konuşmasa da, sanki her konuda bir şeyler söylemiş veya söyleyecek bir derinlikteymişçesine, çok yazıp çizilmiş, sanki konuşsa “şöyle bir fikri paylaşacakmış” gibisinden teoriler geliştirilmiştir. Bu özellikler onu, derin bir lider mi veya gizemli bir siyasetçi mi yapıyor anlamak ve yorumlamak her zaman yorumcusunu zorlamıştır. Türk siyaseti ne zaman bir çıkmaza girse, ne zaman bir atalete düşse, siyaset onun ani çıkışlarıyla yeni ufuklara yelken basmıştır.

BAHÇELİ SONRASI

Rahmetli Türkeş’e sağlığında, yerine geçebilecek bir lider adayını yetiştirmedi diye eleştiriler yapılmıştır. Aynı eleştiriyi Devlet Bahçeli’yle ilgili yapabilmekte midirler? Son zamanlarda en çok konuşulup üzerinde komplo teorileri geliştirilen bir konu haline gelmiştir. Allah hayırlı ömür versin, emr-i hak vaki olursa yerine geçebilecek aday kim olacaktır? Acaba Sayın Bahçeli sağlığında yerine geçecek bir veliaht tayin etti mi? Diye sohbetler genellikle siyasi çevrelerde ve Ankara kulislerinde sıklıkla gündeme gelmekte ve her arada da güncelliğini korumaktadır.

İYİ PARTİ

İyi Parti’nin kuruluş günlerinde “MHP’nin İYİ’leri” başlıklı bir yazımda, acaba bu hareket ileride MHP’yle bir araya gelebilir mi? Diye olumlu yönde anlatılmış bir yazım vardı. Bugün gelinen noktada bunun ihtiyaç olduğunu ve bir araya gelebilme zamanının geldiğini söylüyor olmak, abesle iştigal olmayacaktır. Halkın paydası siyasete yön verdiğini unutmamak gerekir. 30 Mart 2019 Yerel Seçimler öncesi gelişen olayları şöyle bir hatırlayalım. İYİ Parti’den önce, MHP’nin kongre sürecinde dört aday çıkmıştı. Sinan Oğan, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Meral Akşener. Sayın Bahçeli “Bu arkadaşlar içinde ülkücü olan sadece Koray Aydın”demişti. Süreci Partinin kuruluş aşamasına getirdiğimizde Sinan Oğan haricindeki üç genel başkan adayını aynı parti içersinde bir araya geldiğini ve başardığını görmekteyiz. Bu anlattıklarımın bugünün MHP’siyle ve başına geçebilecek isimle ne ilgisi var diye eleştirilebilirsiniz.

ÜMİT ÖZDAĞ ve HALAÇOĞLU

Haksız da olmazsınız. Hemen 30 Mart öncesine getirdiğimizde, Sayın Özdağ” partideki görevlerimden ayrılıyorum, seçimler bitinceye kadar da konuşmayacak, ancak herhangi bir çalışmamda olmayacak” diye bir açıklamasını hatırlıyorum. Sayın Özdağ, genel başkan adayı çalışmalarında her zaman yanında bulunan ve her konuda birlikte hareket eden Sayın Yusuf Halaçoğlu vardı. Halaçoğlu gibi bir duayenin kendisini ince bir manevrayla parti dışında bulmasının izahını kendisi dahil kimse yapamadı. Sayın Özdağ’ın partideki görevlerini bırakmasının öncesinde Sayın Bahçeli’yle görüşmüş olması, MHP den ihraç yöntemiyle atılmış olan Sayın Yusuf Halaçoğlu’na MHP genel merkezi ve Devlet Bahçeli oluruyla

partinin ellinci yıl kutlama plaketi gönderilmesinin bir anlamı olabilir mi? Yoksa; Kulis bilgilerimizdeki Sayın Bahçeli’nin Ümit Özdağ’a “benden sonraki genel başkansın” bilgisi doğru mudur? Ne dersiniz?

İSTANBUL’DA “KESİNLİKLE” BİRŞEYLER OLMUŞ MUDUR?

Bilgi sahibi olunmadan fikir yürütülmemenin doğruluğuna inananlardanım. Her konuda fikir beyan etmek iyi bir iş değil, doğru bir yöntem ise, hiç değildir.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da AOÇ arazisiyle ilgili bir kiralama ihalesi yapılmıştı. Bu ihaleye Ankara Büyükşehir Belediyesi de girdi ve ihale Ankaralılar adına ABB de kaldı. Doğru yanlış, iyi kötü, verimli verimsiz diyebiliriz ama, yetkiyi yakın bir zaman önce sandıklardan almış ve kanunlarımızla kurulmuş, denetimleri de yasal mevzuatlara göre sağlanan bir kuruluş olan Ankara Büyükşehir Belediyesinde kalmıştır. Hayırlı olsun, başarılar dilerim.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Yine benzer bir olayda İstanbul’da Ulaştırma Bakanlığınca kiralama ihalesine çıkılan Tarihi Sirkeci ve Haydarpaşa Tren Garlarıyla ilgili yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte onbinlira sermayeyle kurulmuş özel bir şirket, son iki firma olarak ihalede kalmıştır. Ani bir kararla ihale komisyonu, ihaleyi Belediyenin dosyasının yeterliliği olmadığına karar vererek, diğer şirkette verdiğini açıkladı. İstanbul Dünya markası bir şehirdir. Bu şehrin tüzel kişiliğini da İBB temsil etmektedir. Komisyonun bunu unuttuğunu zannetmiyorum. Yeterliliğe sahip olmadığı söylenen kuruluşun, birkaç bakanlık toplamından daha büyük bütçeye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Diğer şirketin küçük olduğunu söyleyemiyorum. Belki de arkasında belediyeden daha güçlü birleşkeler (konsorsiyumlar) vardır. Teknik bir hata yapıldığına inanmak isteyenlerdenim. İnşallah en kısa zamanda tekrar gözden geçirilir de, varsa yanlışlıklar düzeltilirse hepimiz mutlu olur, yapanlara müteşekkir oluruz.

ÇUKURUMUZ

Karadeniz’de köyün birinde bir çukur varmış ve pek çok kişi içine düşüp yaralanıyormuş. Köyün ileri gelenlerinden üç kişi toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar.

Birincisi; “Çukurun yanında bir ambulans beklesin ve düşenleri hemen hastaneye yetiştirsin”demiş.

İkincisi; “Çukurun yanına bir hastane yapalım, düşenlerin yetiştirilmesi vakit almaz” demiş.

Üçüncü olan Temel de; “Ula uşaklar hiç kafaniz çalışmayi. Bunu kapatalım, ve gidelim hastanenin yanında bir çukur açalım” demiş.

 
Etiketler: MİLLİYETÇİ, HAREKET, PARTİSİ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
YANILMAYIN
ZİMEM DEFTERİ
DEVLET YARDIMI
DEVLET YARDIMI
GELECEK DEVA OLUR MU?
GELECEK DEVA OLUR MU?
ÇIKMAK YOK TÜRKİYE
DARBECİLERE ÖDÜL VERMEYİN
İKTİDARDA KALMA
KUVVETLİ ADALET, ADALETLİ KUVVET
Elhamdülillah der
DEVEYE SORDUM
YEREL SİYASET ve MANSUR YAVAŞ
İYİ Kİ PETROLÜMÜZ YOK
KİN VE ÖFKENİN ESARETİ
DENGE VE DENETLEME
DÖN BABA DÖNELİM
SİYASETTE BİRŞEYLER OLACAK, AMA NE?
ÖĞRETMEN OLARAK ÇALIŞMAK
TAM DEMOKRASİ TALEBİ
SİYASETTEN UZAK
GÜDÜMLÜ AYDINLAR
KELEBEKLER VADİSİNE
BANA POLİTİKA YAPMA
KİM BUNLAR?
ANKARA DA KİM ÖNDE?
İNSANI YAŞAT Kİ
ADAYIMIZI DESTEKLEYİN
PERŞEMBENİN GELİŞİ
ÖZHASEKİ, YAVAŞ VE MURAT KÖSE
GEZİCİ SARI YELEKLİLER
KAYBEDECEKLER, KAZANACAKLAR
CENDERMELER
MAMAK’DA AK ADAYLAR
PARMAKSIZ DEVLET
ADAYIM
BURNUNUZU SOKMAYIN
KORKAKLAR İKTİDAR OLAMAZLAR
SUDAN SEBEPLER
Kazanmak Zorundayız
SUYU BULANDIRANLAR
GÖREN “GÖZ”, BAKAN “BEYİN”
PATRON ÇILDIRDI: GEL BURAYA
OYLAR RESSAMA
FİLMİN BAŞI
HAKLI OLMA, MUTLU OL
MHP’NİN İYİLERİ
CANLI BOMBALARA DİKKAT
YOLA GETİRİLEN SULTAN FATİH
OLUR OLMAZ ŞEYLER
KRALIN KUZULARI
YOLA GETİRİLEN SULTAN FATİH
SIFIR PROBLEM
KRALIN KUZULARI
DERVİŞİN FİKRİ VE ZİKRİ
ADAY OLURMUSUNUZ?
KÖYÜM ŞIHLI
GÖKÇEK İLE BİR DAHA
BİLETİ KESİLENLER
HALK ASLA PES ETMEZ
BAŞKAN GÖKÇEK’LE YOLA DEVAM
DEVEKUŞU
HAYIRLI FİRAVUN
YİNE MİLLET KAZANDI
KUSURSUZ SAMİMİYET
ESKİ BAŞBAKAN
Acı söyleyen dostlar
SON KONTROL REFERANDUM
Bizden olan yönetici
FIRTINALI BEYİNLER
Kontrolsüz öfke felakettir
KIŞ ZOR GEÇEBİLİR
DEVLETİN BAŞKANLIĞI
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı