Yazı Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 23:45 Bu yazı 520 kez okundu
 
FETÖ KONUSUNDA BİR ÇİFT LAFIM VAR
Sadettin BAYRAM
 
 

1970 yılların ilk yarısıydı, Balgat’ta ikamet eder, MKE Tandoğan’daki işime gelir giderdim. Bahçeli son duraktan otobüse binerdim. Yolumun üzerinde Arı Sineması vardı. Merhum Necip Fazıl burada bazen konferanslar verirdi. O muhterem zatı sahnede sigara dumanından zor görür fakat pür dikkat dinlerdik. Aynı sinemada sinemada bir gün Hasan Sabbah’ın günümüzdeki temsilcisi olan Fetullah Gülen de Darvin teorisi ile ilgili seri konferanslar verirdi. Dinledik, konuşanı da adam sanır, hatta hayran kalırdık. Daha sonra Bu şahıs il il camilerde seri vaazlar vermeye başladı. Bütün bunlar devlet erkânının gözü önünde cereyan ediyordu.

Bu gün onun kurbanı olan bir arkadaşımın evladı bizi sabah namazı öncesi Ankara’nın en büyük camii Kocatepe Camii’ne davet etti. Gittik ve dinledik. Vaiz bozması bu adam kelimeleri öyle yoğuruyordu ki onun dünyanın sayılı demagoglarından biri olacağını tahmin edemiyorduk. konuştukça ağlıyor, ağladıkça da dinleyenleri ağlatıyordu. Salya sümük gırla gidiyordu. Bu durum dikkatimi çekti ve F.G denen Hoca bozuntusunu samimi bulmadım. Daha sonra alabildiğine uzak durdum.

Okullar açıyorlar, dalga dubara ile ortalığı kızıştırarak bir çok insanın kendisini sömürttürmesine vesile oluyor, para topluyorlar, insanların duygularını ve inançlarını alabildiğine sömürüyorlardı. Elhamdülillah bir kuruş paramı kaptırmadım. Daha sonra yurt dışına açıldılar ve inanılmaz bir şekilde örgütlendiler. Fakat Türklük ve İslamiyet hususunun okullarda işlenmediğini müşahede ettik. Leningradlı Victor ile tanıştım, çok az Türkçe biliyordu ve o okullarda okumuştu. Bu delikanlı bu tespitimi doğruladı.

Dinler arası diyalog dediler. Dinler insan değil ki, aralarında diyalog olsun. Hem bize göre din bir tanedir. O da Hak din İslamiyet’tir. Fetö Sabbahi işte burada aklı erenler için yakayı ele verdi. Diyalog, İslamiyet’i tahrif etmenin kılıfı idi. Bu proje Vatikan’ın eseriydi. Türkiye’nin Vatikan Büyük Elçisi Prof.Dr. Mehmet Paçacı “ FETÖ diyalog adı altında İslam’ı dönüştüren, tahrif eden bir anlayışla Vatikan ile ilişki kurmuş “ dedi.

Fetö Sabbahhi ile ilgili çok sözler duydum. Abdulkadir Geylani kardeşim çok şey söyledi, bunları buraya almıyorum. Mehtap Yılmaz Hanım homo diyor. Bu örnekleri çoğaltabiliriz, fakat lüzumu yok.

Sonra Abant Platformu faaliyete geçti. Buna benzer faaliyetleri Türkçe olimpiyatları izledi. Bu olimpiyatlarda ne müthiş nutuklar atıldı. Bu arada ben Fetö Sabbahhi’ye hep kızdım. Herkesle kucaklaştı, hatta Papayla, Hahambaşıları ile fakaaat Erbakan Hocamla kucaklaşmadı. Bu durum beni iyice ayıktırdı. Demek ki milli olan her şeye karşı idi Fetö Sabbahhi. Ama ona ağıt yakanların varlığına şahit olduk. Ona destek verme konusunda bir dostum, “ sen gerçekleri bilesen dudakların uçuklar.” Dedi ve zaman o dostumu haklı çıkardı. Bu destekler onların güç zehirlenmesi yol açtı.

Uzatmayalım; geldik 17- 25 Aralık ve 15 Temmuzlara… Olanları hep beraber yaşadık. Detaylara girmeye gerek yok. Kestane Pazarında başlayan serüven Pensilvanya da devam ediyor. Bu film bakalım nasıl bitecek. Milletimin ve devletimin lehine bitsinde gerisi önemli değil. Bu günler de Fetö Sabahhi ülkemiz gündemin de büyük yer işgal ediyor ve etmeye de devam edecek.

Devletimiz FETÖ terör örgütü ile 2-3 yıldır mücadele ediyor, ben 22 yıl mücadele ettim. Allah’a inancı kavi bazı saftirikleri öyle afyonlanmış ki, bu gün dahi o Alamut Fedaileri misali ayıkmaları mümkün değildir.

Bu arada Ramazan Bayramı sonrası torunlarımın babası, sabık damat vesilesiyle evimi aradılar, fotoğraf makinem ile bazı eşyalarımızı aldılar, zoruma gitmedi. Yeter ki kurunun yanında yaş yanmasın. Çok şükür ki bizim bu husus da yüzümüzü kızartacak bir fiilimiz yoktur. Ancak evimi arayanların benim ifademe de başvurmaları gerekmez mi? Bunu bekliyorum. Ben ki; fikri, zikri ve çizgisi bilinen bir insanım. Yazar değilim ama 30 yıldır yerel ve ulusal gazetelere yazı yazarım. Bir Pensilvanya fedaisinin neler yapabileceğini en iyi bilenlerdenim. Bir Fetö Fedaisinin eğer eşi ablalığını kabul etmeyip Pensilvanyalı mürtede biat etmemişse onlara göre hiçbir değeri yoktur. Öyle bir eş dövülür, öyle bir eşe sövülür. Bir Pensilvanyalı Fedaisi çocuklarını severken bile onlara acı çektirir ve ve onların psikolojisini altüst eder. Ben bunları yaşadım.

Bu konuda kimler suçlu? Genele bir söylemiyorum.

Bizler Sincan da siyaset yapıyorduk. MSP, RP, Fazilet Partilerimiz ve MGV miz kapatıldı. Darbe üstüne darbe yedik ve grogi duruma düştük. Bu durum gençlik bünyesinde boşluk oluşturduğundan Fettuşiler bazı iradesi zayıf gençlerimizi saflarına çekmeyi başardılar. Bu hususta birçok arkadaşımın ihmali vardır. Yani meydanı boş bırakmamızın bunda rolü büyüktür.

Fettuşiler 40-50 yılda nasıl güçlendiler. Güçlerinin zirvesine nasıl çıktılar. Bence Fettuşilerin dışında kalanların da araştırıp hesap vermesi lazımdır. Ben Sincan İHL daha yıkılmadan 2012 yılında önce Yeni Ufuk Gazetesinde bu yıkımı eleştiren bir yazı yazmıştım. Birçok kişi o zaman bana ağır sitem etti ve beni hesaba çekmeye kalktı. Bu yazı ile o yazıyı aynı sayıda yayınlayacağım.

Hizmet denilen, sonra FETÖ ye dönüşen bu örgütten kimler zarar görmedi ki, kimler ızdırap çekmedi ki. Olan oldu diyemeyiz. Elbette herkesten hesap sorulmalı, buna onların güçlenmesine yol açanlar dahil. Sayın Bahçeli’nin bir sözünü burada tekrarlamak istiyorum : “ Mutlaka hesap sorulmalıdır. Ancak mağduriyetler de giderilmelidir.” Asla mazlumlara zarar verilmemelidir. Büyük devlet adamlığı bunu gerektirir.

Çok zor bir işle yüz yüzeyiz. FETÖ olayı neye benziyor biliyor musunuz? Bir bardak çaya karıştırılıp eritilen şekere.. Aynı çaya karıştırılan şeker gibi devlet kademelerinde sızdılar. İnşallah ayıklanır. Fakat Pensilvanyalı orada ötüp durdukça bu iş zor. Kendiliğinden geberse yine zor. Bu iş özel bir laboratuar gerekiyor. Bağırmak, çağırmak ve ahkâm kesmek meseleyi çözemedi. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim yöneticilerimizi ahrete kul hakkıyla gitmekten korusun.

Allah bizi her türlü bela ne musibetlerden korusun.

Not: lütfen 5 yıl önce yazdığım yazıyı da okuyunuz.

 

MERKEZ CAMİİ VE İMAM HATİP LİSESİ (31.08.2012)

 

Değerli okuyucularım. Sizlere 31.08.2012 tarihinde yayımlanmış olan bir yazımı aynen tekrar arz etmek istiyorum.

 

***

“”” Sincan İHL ile ilgili çok aziz hatıraları olan biri olarak yazıyorum. Bu konuda duygularımı herkesin anlaması mümkün olmayabilir. Ancak üç evladım da yıkılan Sincan İmam Hatip Lisesi mezunudur. Biz çocuklarımızı oraya istikbâl kaygısıyla göndermemiştik.

Sincan İHL nin yerinde şimdi yeller esiyor. Dediler ki; daha iyi bir okul yapılacak. Ve yapıldı da. Ancak şehrin merkezinden oldukça uzaklara düştü bu okul. Neyse bu tartışma gerilerde kaldı ve atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti gitti.

Uzun süre Merkez Camiinin büyütülmesi gündemde yerini korudu. Sanırım projeler tartışıldı, hesaplar kitaplar yapıldı. Hayalimde İHL, cami arsaları ve bahçeleri yerine şöyle ulu cami diyebileceğimiz dört minareli muhteşem bir mabedin şeklini canlandırdım.

Bu Ramazan’ın (2012) ilk günü Kütükçüoğlu Camii’de yerle bir edildi.(Aynı İHL gibi). Yerel gazetelerde boy boy ilanlarla (yapılacak) caminin ve müştemilatının projelerini görünce Kütükçüoğlu Camii’nin yıkılışıyla birlikte o benim yüce hayallerim de yerle bir oldu. Olsun, ben kimim ki; benim hayallerimin ne önemi var. Sincan’ın gerçek sahipleri haşmetmeablarının rant planı daha önemlidir. Ben ne yapabilirim ki, ancak meseleleri yerin ve göğün sahibi Yüce Rabbime havale ederim. Ve öyle yapıyorum. Benimle birlikte belki de binlerce mü’min kardeşim de öyle yapıyordur.

İşte dağın fare doğurması budur. Biz hayalimiz de şöyle büyük bir cami ve camnin sadece altı ticari alan olacak, geniş ve ferah bir avlu beklerken bir emri vaki ile yüz yüze geliverdik. Mustafa Boşdurmaz başlık atmış “ Kıymayın Sincan’a Efendiler.” Demiş. Heyy hat, Sincan kimin umurunda ki..

Bakalım haşmetmaablar Sıncan’lıya durumu nasıl izah edecekler. Neyi izah etsinler ki, izah etmeseler de olur. Cami ye ayrılan metrekare ile ticari alana ayrılan metrekare arasında (cami aleyhine) beş misli fark var. Her şeyi bilen ve her şeye kadir olanların Kadiri Mutlak’a teslimiyetten başka yapacakları bir şey yokken bakalım bu konuda kırk yıldır iştiyak ve hasretle bekledikleri (!) proje hakkında bakalım ne yapacaklar.

Kütükçüoğlu Camisini yıkmadan, keşke yıkılan caminin hemde o güzelim beklenti ve hayallerimizin son kez cenaze namazını kılabilseydik. Neyse olmazsa gıyabi cenaze namazı kılarız olur biter. Orada çok gıyabi cenaze namazı kılmıştık.

Bir köşeciğine cami sıkıştırılmış (Minaresine çan takılabilecek) prıje dedikleri şeyi görünce duygularıma hakim olamadım. ( Bu satırları yazdım.) Çok yazarsam belki suç olur. Ama yazmazsak da duygularımı anlatmak güç olur. Ama umut ediyorum ki; bu ülkede yanlışlara dur diyecek bir güç vardır. Yoksa o zaman yandı gülüm keten helva.

Bencileyin meramımı anlatmaya çalıştım. Gerisi            anlamayana.

Bayramsa bayramınız mubarek olsun.

Selâm ve dua ile. “”” ( 31.08.2012)

***

Evet aziz okuyucularım. Beş yıl önce bunları yazdım. Önemine binaen yeniden yayımlıyorum. Bu dünyada aldatılanlar ve aldatılamayanlar. Kandırılanlar var kandırılamayanlar var. Aldatan ve kandıranlar var. Hayatın içerisinde her şey var. Bazılarının aldatılmaya ve kandırılmaya hakları varsa buna herkesin de hakkı vardır. Ben demiştim demek için yazmıyorum.

Hesap vermesi gereken herkes hesap versin. Hem de İlahi Mahkemeyi beklemeden.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ.

 
Etiketler: FETÖ, KONUSUNDA, BİR, ÇİFT, LAFIM, VAR,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BU HAFTA MİSAFİRİM VAR.
ANKARA VE HACI BAYRAM VELİ HAZRETLERİ
DÜNYANIN YAŞADIĞI FELAKETLER
ADALET DEDİKLERİ
ANA, BACI, EŞ, EVLAT, HALA, TEYZE VE BÜTÜN KADINLAR
RUHUN ŞAD OLSUN ULU KAKAN ABDULHAMİT HAN HAZRETLERİ
BİR ZAFER İÇYER GELDİ, GEÇTİ BU DÜNYA’DAN
MERHUM ZAFER İÇYER ANISINA RESTORASYON DESTANI – HACI BAYRAM
GÜNDEM
PAHALIIK CANIMIZI YAKAR OLDU
ONBAŞI HASAN'I İLK İLHAN BARDAKÇI YAZMIŞT
İTİLAF DEVLETLERİ NEDEN İSTANBUL'U BİZE GERİ VERDİLER
LANET OLSUN SANA ABD VE İSRAİL
YÜZ YILIN SOYKIRIMI
SANAL ÂLEM 3
CAN BOĞAZDAN ÇIKAR
KURULUŞ, KURTULUŞ VE DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK
EN DEĞERLİ ŞEHRİMİZ İSTANBUL ( ZULÜM 1453 DE BAŞLAMADI )
BENİ ŞEHİRDEN KAÇIRAN SEBEPLER BENİ ŞEHİRE ÇEKEN CAZİBELER
DEMOKRATİK HAKLARIMIZ
OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL
MÜSLÜMAN TÜRK DEVLETLERİNİ YIKMA PLANLARI
KÖYÜNE DÖN KARDEŞİM
ANKARA’NIN ABİSİ, AYHAN YILMAZ
SİYASET TOPLUMU YÖNETME SANATININ ADIDIR.
BİZİM KÖYÜN HALLERİ
BİZİM HASAN
TARİHTEN İBRET ALALIM
KELİN İLACI OLSA YAZIMA GELEN CEVAPLAR
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA
BÜYÜK KAYI BEY’İ GÜNDÜZ ALP’E VEFA ZİYARETİ
SİYASETİN İNCELİKLERİ
SÜPER DEVLET ELEŞTİRİSİ
FİL MEZARLIKLARI
SEÇİM DEĞİL KADER DEĞERLENDİRMESİ
HAZİN SON (OSMANLININ ÖLÜMÜ)
BAYRAMİLİĞİN SON HALKASI ( Mehmet Şemsettin Efendi )
GELECEK VE GENÇLİK
ATATÜRK İSTESEYDİ HİLAFET KALKMAZDI ALEM İSLAM BAŞSIZ KALMAZDI
TARİHTEN İBRET ALALIM
Sincan Belediyesi’nde kan tazelemesi oldu
BELEDİYE OTOBÜS YOLCULUKLARI
GELMEK Mİ, KALMAK MI ZOR?
KINAMA VE TEL’İN EYLEMLERİ
REİS VE GÖKÇEK MESELESİ (1. BÖLÜM)
AHİLİK HUTBESİ İŞ VE TİCARET HAYATI
ANKARANIN TARİHİ BAĞLARI
BEDİUZZAMAN’IN YORGANI
AMERİKA
SANAL ÂLEM VS
HAYALLERİM
TRUVA ATLARI!
MÜDERRİSLERİN ŞEYHİ VE HALİFELERİ
HACI BAYRAM’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
HACI BAYRAM-I VELİ VE HACI BAYRAM SEMTi
DOSTLUK ÜZERİNE
TAKLİTÇİ TOPLUMUZ
Çocukluğumdan bir gün
PADİŞAHA ŞİKÂYET EDİLEN VELİ
Tarihi mekanlarımıza karşı duyarsızlığımız
İNSAN HAYATI DEVLET HAYATI GİBİDİR
Ne zaman acı çekmedik ki
İHANETİN BOYUTLARI BÜYÜK..FAKAT…
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı