15 TEMMUZ FETİH VE ŞEHADET PROGRAMI YAPILDI
Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan 15 Temmuz Fetih ve Şehadet Programı Sincan Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı.
631 defa okunmuş - 21 Mayıs 2017 - Pazar 10:24

Programa Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL, İlçe Milli Eğitim müdürü Adem SOLMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube  Müdürü Alper YILDIZ, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir GÜL yaptı. Gül konuşmasında “Bizler vefaya inanan insanlarız. Direnişin,  dirilişe giden yol olduğuna inanırız. Bir milletin var olabilmesi için, tarihte söyleyecek sözünün olabilmesi için  fedakâr ve yiğit insanların olması gerekir. Bugüne kadar  vatan uğruna canlarını feda edenler oldu. Biz bunu Endülüs´te gördük;  biz bunu Osmanlı´da  gördük;  biz bunu Çanakkale´de gördük;  biz bunu 15 Temmuz´da gördük. Siyasi kanâati ne olursa olsun,  yaşam biçimi ne olursa olsun vatan savunmasına koşacağız. İmam hatip neslinin de vatanını savunmak için çabalaması gerekmektedir.” sözleriyle ve  iyi  dileklerle konuşmasını sonlandırdı. 
            Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda,  öğrencilerin okumuş oldukları şiirlerde, sergilemiş oldukları gösterilerde Mekke´nin fethinden başlayarak İstanbul´un fethine, Çanakkale zaferine ve 15 Temmuz´a uzanan kahramanlık ruhunun tüm noktalardaki yansımaları verilmeye çalışıldı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...