Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 21:54 Bu haber 429 kez okundu
 
BAŞKAN YILMAZ'DAN CHP'YE "KIZILAY" BENZETMESİ
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinde güçlü oldukları bazı mahallelerde stratejik oy kullanıldığını tespit ettiklerini belirterek, "Bu stratejik oyların nereye gittiğini biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi son yıllarda tıpkı Kızılay gibi kan ihtiyacı olan herkese koşarak kan vermeye gidiyor. Ama unutmayalım ki artık kendi bünyemizdeki kan ihtiyacı da karşılanmayacak duruma gelmiştir." dedi.
Haberi


ETİMESGUT'TAKİ BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU BENİM

CHP'nin içindeki sorunların giderilmesi halinde yerel seçimlerde Etimesgut Belediyesi'ni alabileceklerini kaydeden Yılmaz, "Ama başka sıkıntılar yaratmaya çalışırsak bugün olduğu gibi yarın da çocuklarımız ve gençlerimiz işsiz güçsüz kalacaktır. Siyasette başarı ve sonuç tektir. Başarı eşittir iktidardır. Biz eğer bu ilçede iktidar olamadıysak eğer birinci derecede sorumlu ilçe başkanı olarak benim. Bu seçimlerde % 3 oy kaybetmemizin sorumlusu da benim. Eğer referandumda oyumuz % 55 çıktığında nasıl övündüysem bugün de eksik çıktığı için de hesap vermek durumundayım." diye konuştu.

 

MUSTAFA BOŞDURMAZ

YENİ UFUK - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, "olağanüstü kurultay talebi" sebebiyle son günlerin en çok tartışılan partisi ile ilgili çok ilginç bir benzetmede bulundu.

Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinde güçlü oldukları bazı mahallelerde stratejik oy kullanıldığını tespit ettiklerini belirterek, "Bu stratejik oyların nereye gittiğini biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi son yıllarda tıpkı Kızılay gibi kan ihtiyacı olan herkese koşarak kan vermeye gidiyor. Ama unutmayalım ki artık kendi bünyemizdeki kan ihtiyacı da karşılanmayacak duruma gelmiştir." dedi.

CHP'nin içindeki sorunların giderilmesi halinde yerel seçimlerde Etimesgut Belediyesi'ni alabileceklerini kaydeden Yılmaz, "Ama başka sıkıntılar yaratmaya çalışırsak bugün olduğu gibi yarın da çocuklarımız ve gençlerimiz işsiz güçsüz kalacaktır. Siyasette başarı ve sonuç tektir. Başarı eşittir iktidardır. Biz eğer bu ilçede iktidar olamadıysak eğer birinci derecede sorumlu ilçe başkanı olarak benim. Bu seçimlerde % 3 oy kaybetmemizin sorumlusu da benim. Eğer referandumda oyumuz % 55 çıktığında nasıl övündüysem bugün de eksik çıktığı için de hesap vermek durumundayım." diye konuştu.

CHP Etimesgut İlçe Örgütü, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan "Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi" sonuçlarını değerlendirdi.

İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz'ın başkanlığında Etimesgut Kent Konseyi Kongre Salonu'nda düzenlenen "Temmuz Ayı Danışma Kurulu Toplantısı"nda bir araya gelen CHP'liler, hem 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını hem de bu süreçte Etimesgut bölgesinde yapılan seçim çalışmalarını tartıştı.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz'ın da hazır bulunduğu danışma meclisi toplantısında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye çıkan İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, salonu hınca hınç dolduran partililere hitaben yaklaşık iki saat süren bir konuşma yaptı. Konuşmasında 24 Haziran seçimlerine gidilen süreci ve daha sonra yaşanan gelişmeler ile bu süreçte partisinin Etimesgut bölgesinde yaptığı seçim çalışmalarını değerlendiren Yılmaz, CHP'nin ilçe bazında yaşadığı başarısızlık sebebiyle öz eleştiride de bulundu ve "Eğer referandumda oyumuz % 55 çıktığında nasıl övündüysem bugün de eksik çıktığı için de hesap vermek durumundayım." dedi. Yılmaz'ın bu tavrı, partililer tarafından takdirle karşılandı.

24 HAZİRAN'DA BASKIN BİR SEÇİM YAŞADIK, MEĞER AKP İÇTEN İÇE HAZIRLANIYORMUŞ

Konuşmasının başında 24 Haziran 2018 tarihinde "baskın bir seçim" yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, "İtiraf etmemiz gerekir ki biz bu seçime hazır değildik. Bunu kabul etmeliyiz. Herkesin kabul etmesi gerekir. Çünkü bir buçuk yıl sonra yapılması gereken bir seçimi AKP derinden derine, içten içe hazırlanmıştı." diye konuştu.

Ayhan, bu sırada bir partilinin "Ama iktidara her zaman meydan okuyordunuz seçimlere her an hazır olduğunuzu söyleyerek." diye laf atması üzerine, "Rica ediyorum arkadaşlar, ben söylemek istediklerimi burada dile getirirsem eğer siz de uygun bulmadığınız noktaları dile getirirsiniz ben de gereken cevapları veririm ve böylece bir sonuca varmış oluruz." şeklinde konuştu.

24 Haziran'da yapılan seçimler için AKP'nin çok önceden beri içten içe çalışıp hazırlığını yaptığını hatırlatan Yılmaz, şunları söyledi:

"Ancak bu dile getirilmiyordu. Dile getirilmesi de birilerine bırakılmıştı. Bu bırakılan kişi de AKP'nin yedek lastiği olan MHP'nin Genel Başkanına olmuştu. Her zaman olduğu gibi MHP Genel Başkanı çıkıp meydan okudu ve bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini bildirdi. Bazı arkadaşlarım tepki gösteriyor. Bu tür tepkilerinizde haklı olabilirsiniz. Ama şunu da unutmamanız gerekiyor. Bu çalışma, bu seçim programı son derece ve sağlıklı yapılan çalışmaydı."

SEÇİMİN RAMAZAN AYINA DENK GETİRİLMESİ TESADÜFİ DEĞİLDİ

Başkan Ayhan Yılmaz, "Hepiniz takdir edersiniz ki seçimlerin Ramazan ayına, 30 günlük bir sürece denk getirilmesi tesadüfi bir olay değildi. 50 günlük bir seçim çalışmasının 30 gününü Ramazan ayı ile geçirdik. Geriye kalan 10 günün 5'ini de bayramla geçirdik. Geriye kalan 4-5 günde sadece seçim çalışması yapabildik. Bu ne bize yeterliydi ne de sayın vekil adaylarımızın alanlardaki çalışmalarına yeterliydi." diye konuştu.

Her türlü olumsuzluğa rağmen bu seçim sürecinde ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini vurgulayan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu süreçte her ne kadar birçok sıkıntı yaşadıysak da, her ne kadar hazırlıklı değildikse de sayın vekillerimizle, vekil adaylarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, mahalle çalışma gruplarımızla, meclis grubumuzla birlikte alanlarda elimizden geldiği kadar çalıştık. Bu süreçte alanlarda yaşadığımız sıkıntıların çok olduğunu gördük. Neydi bu sıkıntılarımız? Ramazan ayı olması sebebiyle çalışma alanı olarak çok sıkıntılı ve sınırlı bir süre söz konusuydu. Ramazan sebebiyle insanlar saat 12.00 ve 13.00'te uykudan uyanıyor akşama hazırlık yapmaya başlıyor. Akşam iftar yemeği var ve evlere girme şansınız hiç yok. Son derece kısıtlı bir zaman söz konusu. Neydi bu durumda yapabileceğimiz çalışmalar? Gün içinde bir kaç saatte seçim çalışması, bunun dışında

akşamları kahvehaneleri, camileri ve dernekleri dolaşmak. Bizim için en verimli süre hepinizin de takip ettiği gibi akşam saat 21.00 ile ertesi gün saat 03.00'e kadar olan süre idi. Yani sahüre kadar olan kısımdaki çalışmalardı. O dönemde bir şansımız kahvelerin ve derneklerin o saatlere kadar açık olması idi."

SAYIN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZLA ÇOK GÖRKEMLİ BİR MİTİNG YAPTIK

Başkan Yılmaz, bu kısıtlı süreye rağmen vekil adayları ile birlikte Etimesgut bölgesinde çok yoğun bir çalışma yaptıklarını hatırlatarak, şöyle dedi:

"Bu süreçte Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce'yi Eryaman ve Etimesgut güzergâhında uzun bir konvoyla karşılayarak çok görkemli bir miting yaptık. Eminim ki hepiniz de oradaydınız. O bölgede bir sinerji yaşatıp o sinerjinin sonucunda sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce % 39'luk bir oy oranı ile güzel bir çıta elde edip oylarımızı burada artırdılar. Ama milletvekili seçimine geldiğimizde özellikle de güçlü olduğumuz bölgelerimizde örneğin Eryaman ve Eskişehir yolu güzergâhındaki oy durumuna baktığımız zaman gerçekten çok ciddi bir oy kaybımız vardı. Bunun sebepleri ve gerekçesini de eminim ki sizler bu kürsüden dile getireceksiniz."

CHP, BİR SÜREDİR TIPKI KIZILAY GİBİ KAN İHTİYACI OLAN HERKESE KAN VERİYOR

Yılmaz, bu oy kaybının sebebini açıklarken, CHP'yi Kızılay'a benzeterek şunları kaydetti:

"Ama bizim tespit ettiğimiz, sandık sandık ve mahalle mahalle yaptığımız çalışmalarda gördük ki güçlü olduğumuz yerlerde stratejik oy oy kullanılmış. Bu stratejik oyların nereye gittiğini sizler de biliyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi son yıllarda tıpkı Kızılay gibi kan ihtiyacı olan herkese koşarak kan vermeye gidiyor. Ama unutmayın ki artık kendi bünyemizdeki kan ihtiyacı karşılanmayacak duruma gelmiştir. Artık kendi bünyemize de kan lazım. Yeteri kadar her defasında başka partilerin barajı geçebilmesi ve barajın altında kalmaması için hep yardım ettik. Çığlığını duyduğumuzda her partiye yardıma koşuyoruz ama bize ve bizlere kan vermek için koşan hiç bir parti yok. Bu şimdiye kadar olmadı ve bundan sonra da olmayacak. Onun için biz kendi değerlerimiz ve öz kaynaklarımızla seçim kampanyamızı yürütmeliyiz. Kendi oyumuzu CHP'nin dışında kullanmamalıyız."

DİĞER ÇADIRLARI DOLDURMUYUZ AMA KENDİ ÇADIRIMIZ BOŞ KALMIŞ

24 Haziran seçimleri sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Etimesgut'ta bir kısım sivil toplum kuruluşları bir araya geldiğini hatırlatan Yılmaz, şunları ifade etti:

"Sayın Genel Başkanımızı, bayramın üçüncü günü Etimesgut'ta sivil toplum kuruluşu üyeleri ile tanıştırdık ve milletvekili seçiminde de bunun meyvelerini gördük. Etimesgut'un ilk kez merkez mahallerinde % 17 buçuk oy oranına çıktık. Şimdiye kadar hiçbir zaman % 13 buçuğun üzerine çıkılmamıştı. Bu dönem Etimesgut merkezde % 17 buçuk oranında oy aldık. Ama başta da söylediğim gibi bizim güçlü olduğumuz mahallelerde yani Eryaman, Elvankent, Bağlıca ve Eskişehir yolu güzergâhında bizlerin veya sosyal demokrat düşünceye mensup insanların stratejik olarak başka partilere oy verdiğini tespit ettik. Bunu sandıkların sonuçlarına baktığınızda sizler de göreceksiniz. Buralarda AKP artı MHP eşittir Recep Tayyip Erdoğan ve hiç bir oy sekmez iken bizim oylarımızda Cumhurbaşkanı ile milletvekili seçimleri arasında yaklaşık 30 bin oy fark var. Oyları başka yerlere taşımışız. İşte şu parti barajın altında kalmasın bu parti milletvekili çıkartsın ve ha bire Kızılay gibi yardımda bulunmuşuz. Yani diğer çadırları doldurmuşuz ama kendi çadırımız boş kalmış. Bu konuda

özellikle yerel seçimde oy verdiğimiz insanlar sosyal demokratların oyu ile iktidar oldum diyen bir başkan, bir gün bir bakıyorsunuz gerek referandumda gerekse 24 Haziran seçimlerinde CHP gelmesin diye AKP ve MHP ortak olarak milletvekillerini taşımışlar Meclis'e."

ARKADAŞLARIMIZ SEÇİM GÜNÜ SANDIKLARI SONUNA KADAR SAHİP ÇIKTI

Başkan Ayhan Yılmaz, seçim sürecini değerlendirdikten sonra seçim günü yaşadıklarına ilişkin olarak da şöyle konuştu:

"Seçim sürecini böyle değerlendirirken bir de seçim günü yaşadıklarımız vardı. Seçim sürecine hazırlanırken 1087 sandık görevlisi arkadaşımız vardı. Bu arkadaşlarımızın hepsi tecrübeli ve daha önce bir kaç defa grev yapmış arkadaşlarımız idi. Buna rağmen 786 arkadaşımızı bu süreçte eğitime aldık. Bu arkadaşlarımıza gerek ilçe merkezimizde gerekse temsilciliklerimizde partimizin gönderdiği eğitmen arkadaşlarımız yeni çıkan kanun ve yönetmelikleri anlattı. Arkadaşlarımız da tüm bunları dinledi ve not alıp ondan sonra sandık başlarına gitti. Bu arkadaşlarımız seçim günü sonuna kadar sandıklara sahip çıkmışlardır. Arkadaşlarımız o gün sandık başlarında hukukçu arkadaşlarımızla okul, mahalle sorumluları ile birlikte eşit ve paralel bir şekilde çalıştılar. 50'nin üzerinde sandıkta sorun görüp tutanak tutmuşlardır. Bu tutanaklar anında orada sandık kütük defterine kaydedildi. Hukukçu arkadaşlar daha sonra bu sorunu çözmeye çalıştı. Bu özverili çalışma sonucunda bazı konularda ilçe seçim kurulunun bile eksik kaldığı sorunlar bizim arkadaşlarımızın önerile doğrultusunda giderildi."

ETİMESGUT BÖLGESİNDE TOPLAM 3500 MÜŞAHİT KARTI DAĞITTIK

"Seçim günü 50 seçim bölgemiz vardı. Bu bölgelerde yaklaşık 55 hukukçu arkadaşımız her okulda birer kişi olarak görev yaptı. 5 hukukçu arkadaşımız da seyyar şekilde hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı arkadaşımızla birlikte 36 mahalleyi dolaşarak herhangi bir sıkıntı varsa anında müdahale etmek üzere görev yaptılar. 50 seçim bölgesine 50 okul sorumlusu arkadaşımız 3500 tane müşahit kartı dağıttı. O gün alanda 3500 müşahit kartı bulunan arkadaşımız bulunuyordu. Ayrıca kart görevlisi arkadaşımız yine o gün bizimle birlikte alanlarda CHP'nin tüm oylarına sahip çıkmak üzere çalışma yaptı. O gün yani seçim günü görev yapan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. O gün görevlendirdiğimiz 20 arkadaşımızla yemek için her zaman sıkıntı olan 10 bölgede bu defa çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Yemek konusunda hiçbir arkadaşımızdan herhangi bir şikâyet almadık."

SEÇİM GECESİ CHP'NİN SİTESİ ŞAKIR ŞAKIR ÇALIŞIYORDU

"O günün sonucuna geldiğimiz zaman bilişimden sorumlu başkan yardımcımızın kurmuş olduğu 20 kişilik bir bilgisayara veri girişi yapan arkadaşımız görev yaptı. Basında da son günlerde tartışma konusu oldu. Sonuç girildi mi girilmedi mi? CHP'nin sitesi çöktü mü çökmedi mi? diye konuşuluyor. Biz verileri girdiğimizde CHP'nin sitesi şakır şakır çalışıyordu. Saat 03.00'e kadar başkan yardımcısı arkadaşımızın başkanlığındaki 20 arkadaşımız anlaştığımız bir internet kafeden verileri girdiğinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. O gün sadece 17 tane sandıkla ilgili sandık tutanakları ve ilçe seçim kurulu tutanakları birbirine eşleşmedi. Toplam 17 sandıkla ilgili bu sıkıntıyı ilçe seçim kurulundaki arkadaşlarımıza bildirip anında müdahale ederek sorunu çözdüler."

CHP'NİN ETİMESGUT BÖLGESİNDE TEK BİR OYU DAHİ ZİYAN OLMADI

"1087 sandıkta ne CHP'nin ne de başka partilerin tek bir oy kaybı olmamıştır. Bu 17 sandıkla ilgili sorun bizim parti ile ilgili değildi. Sonuç olarak ilçe seçim kurulunun ekranını da görebiliyorduk kendi ekranımızı da görüyorduk. 1087 tane ıslak imzamız şu anda burada bulunmaktadır. 1087 arkadaşımıza sayın il başkanımızın nezdinde hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız gerçekten büyük bir özveri ile çalıştılar. Bir de şöyle bir şey yaşadık. Bizim talebimizden çok sizlerin talebiydi bu. Bizim 1087 sandığın ötesinde 200'ün üzerinde de ayrıca İYİ Parti ve SP ile ilgili boş kalan sandıklara da bizim arkadaşlar oturdular. Tüm arkadaşlarımız sandıklara sonuna kadar sahip çıktılar.

Şunu kimse unutmasın. Etimesgut'ta CHP'lilerin tek bir oyu dahi ziyan olmamış ve tek bir oyuna helal gelmemiştir. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum."

AKP DEVLETİN TÜM İMKÂNLARINI KULLANIRKEN, BİZ KIT KAYNAKLARLA ÇALIŞTIK

Başkan Ayhan Yılmaz, seçim sürecinde milletvekili adaylarının kendilerine araç konusunda gerektiği kadar yardımcı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Bu süreçli ilgili olarak milletvekili adayı arkadaşlarımız bize gerektiği kadar araç katkısında bulundular. Bazı arkadaşlarımız isyan ediyor AKP'nin her dakika bir aracı geçiyor diye. Takdir edersiniz ki 36 mahallemiz var ve toplam alanı 36 bin hektar. Bu kadar alan içinde 4 araçla dolaşmak ne kadar faydalı olabilir ki? Onu sizlerin takdirine bırakıyorum. Arkadaşlarımız eleştirilerinde haklılar ve ben de üzülüyorum. AKP iktidar partisi olarak devletin tüm imkânlarına sahip iken biz son derece kısıtlı imkânlarla seçim çalışması yaptık. Kendi maaşımızla, dişimiz ve tırnağımızla artırdığımız kaynaklarla bu seçim sürecinde mücadele ettik. Bu seçim basit ve kolay bir seçim değildi. Sayın Cumhurbaşkanı adayımız ve sayın Genel Başkanımızın da söylediği gibi eşit koşulların bulunmadığı bir seçim süreci yaşadık. Koşullar her yönü ile gerek zaman, gerek ekonomi bakımından lehimize değil aleyhimize olan sonuçları doğurdu. Seçim sürecini bu şekilde değerlendirirken katkı sunan tüm arkadaşlarıma, emek veren tüm yoldaşlarıma sonuna kadar şahsım ve örgütüm adına ayrı ayrı teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Benim için değil CHP için alana çıkan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor ve saygıyla önlerinde eğiliyorum."

ETİMESGUT'DA CHP VE CHP'LİLERE YAKIŞIR BİR BİNA YAPIYORUZ

Başkan Ayhan Yılmaz, konuşmasında seçim öncesi ve sonrası süreci değerlendirdikten sonra parti içi sorunlarla ilgili de görüşlerini dile getirdi.

Etimesgut CHP İlçe Örgütü'nün uzun süreden beri yaşadığı bina sorununa değinen Yılmaz, yeni bina için hazırlanan proje ve inşaatla ilgili bilgi verdi.

Yeni bina için tüm partilileri "Bir Tuğla da Siz Koyun" şeklinde başlatılan yardım kampanyasına katılmaya çağıran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tüm bu sorunların yanında bir de Etimesgut ilçemize yakışır bir yer almak için bir taraftan da bu konuyla uğraşıyorum. Hepinize mesaj gönderdim ve hepinizin bilgisi dâhilindedir. Yıllardan beri ilçe binamıza çıkan her arkadaşımız isyan ediyor. Arkadaşlarımız gerek fiziksel şartları gerekse aydınlatma bakımından, artık oranın CHP'lilere layık olmadığına yönelik olarak isyanlarını dile getiriyor. İl başkanımız ve genel merkezimizle yaptığımız görüşmeler sonucu CHP'ye ve CHP'lilere yakışır bir yer aldık. Bu süreçte sayın Genel Başkanımız, sayın il başkanımız ve sayın Genel Başkan Yardımcımız Haluk Koç'un katkılarından dolayı bize güvenip bu binayı Etimesgut örgütüne aldıkları için hepsine ayrı

ayrı teşekkür ediyorum. Kazmayı vurup inşaata başladık. 'Bir Tuğla da Siz Koyun' şeklinde başlattığımız kampanyaya eminim ki kendi imkânlarınızla yardımcı olacaksınız. Kimseden milyonlar beklemiyoruz. O kendi emeklilik maaşınızdan artırdığınız üç beş kuruş bizim için çok değerli. İsim vermeyeyim ama bir emekli abimiz geçen gün 20 lira yatırmış makbuzunu getirdi. İşte o 20 lira başkalarının devleti sömürerek kendilerine yaptırdığı saraylardan daha değerli."

BUNDAN SONRAKİ DANIŞMA KURULU TOPLANTILARIMIZI YENİ BİNAMIZDA YAPACAĞIZ

"Bundan sonraki danışma kurulu toplantılarımızı kendi mekânımızda yapacağımızı bilmenizi isterim. Biz elimizden gelmediği kadar bu süreci iyi değerlendirmeye çalıştık. Dönemin sonuna kadar kalırsam eğer, bir yıl daha ilçe başkanlığı yapmış olacağım. Burası CHP'nin malıdır. Benden sonraki arkadaşlar da burayı kullanacak. Buranın asıl sahipleri siz değerli arkadaşlar olacak. Etimesgut CHP Örgütümüz bundan sonraki seçim çalışmalarını burada daha rahat bir şekilde yürütecek. Daha geniş ve ferah bir mekânı hizmete açmak için bir an önce çalışmalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Arada sırada size hesap numarasını hatırlatacağım. Bu bina için mimar arkadaşımız 250 bin lira civarında bir rakam çıkardı. Bunu biz kendimiz yaparsak daha ucuza mal edebiliriz. İmece usulü olarak kendimiz yapmak üzere bugünden itibaren çalışmaya başladık. Şimdiden yapacağınız katkılarınız için teşekkür ediyorum. Desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum."

KENDİ İÇ SORUNLARIMIZI AŞARSAK ETİMESGUT BELEDİYESİ'Nİ ALABİLİRİZ

Başkan Ayhan Yılmaz, 24 Haziran seçimleri ile ilgili süreci değerlendirdikten sonra, şu tespit ve önerilerde bulundu:

"Gündemimizin ikinci maddesi uyarınca sizden gelen talepler doğrultusunda arkadaşlarımız burayı kayıp altına alıyor. Daha sonra o kayıtları inceleyip kendimize bir yol haritası çıkartacağız. Çünkü bu seçimde yaşadığımız eksiklikler ve hatalarımız varsa eğer sizlerin yapıcı önerileri doğrultusunda bunları kendimize yol haritası yapacağız. Her türlü görüşe açık olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Arkadaşlarımın eğer imkânları varsa önerilerini bize yazılı olarak bildirirlerse 2019 yeler seçimine nasıl hazırlanacağımız konusunda daha yararlı olur düşüncesindeyim. Çünkü matematik olarak baktığımız zaman buradaki seçimde belediyeyi alabiliriz. Ama öncelikle kendi içimizde birlik olacağız. Kendi içimizdeki kavgaları bir tarafa bırakacağız. Kendi içimizdeki sıkıntıları öteleyerek burada belediyeyi alabiliriz. Ama başka sıkıntılar yaşatmaya çalışırsak bugün olduğu gibi yarın da genç arkadaşlarımızın çocukları işsiz olacaktır. O konuda sizlerden ricam mutlaka hatalarımız ve eksiklerimiz vardır. Siyasette başarı ve sonuç tektir. Başarı eşittir iktidardır. Biz burada ilçe başkanı olarak iktidar olamadıysak eğer birinci derecede sorumlu benim. Yüzde 3 civarında oy kaybetmemizin sorumlusu da benim. Eğer referandumda % 55 çıktığında nasıl övündüysem bugün de eksik çıktığında önünüzde hesap vermek durumundayım."

AMACIMI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİ DAHA İLERİYE TAŞIMAK

Etimesgut CHP İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, daha sonra basına kapatılan Danışma Meclisi Toplantısı'nda şunları kaydetti:

"Hiç kimse başka arayışlara girmesin. Seçim sonuçları burada. Ülkemizin konjonktürü belli. Ankara'da alınan sonuçlar belli. Ama net olarak söylüyorum bir başarısızlık varsa eğer bunda birinci pay parti temsilcisi ve ilçe başkanı olarak benim. Dersimize iyi çalıştık. Bu eksiklikleri tespit ettik. Topladık, böldük ve sonucu çıkardık. Kendi hanemize yazdık. Sonuçta bu sonucu nasıl artıya çevirebiliriz onun

hesabını yapmak zorundayız. Bizim görmediklerimiz olabilir mi? Evet olabilir. Onu da bize sizler sunacak ve göstereceksiniz. Kimden gelirse gelsin ve kim önerirse önersin doğru varsa eğer doğru birdir. O doğru yolda yürümekten zerre kadar gocunmayacağımızı bilmenizi isterim. 24 Haziran'a emek veren karınca misali bir damla su taşıyan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve önlerinde saygıyla eğiliyorum. Bizim derdimiz CHP iktidar yapmak ve CHP'yi ilelebet Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği şekli ile daha ileriye taşımaktır."

Kaynak: Editör: İhsan ibicek
 
Etiketler: BAŞKAN, YILMAZ'DAN, CHP'YE, "KIZILAY", BENZETMESİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı